UKRATKO O KLUBU

Planinarsko alpinistički klub Summit Banja Luka je sportski klub osnovan 2010. godine, koji svoj rad zasniva na aktivnostima od značaja za unapređenje i razvoj planinarstva i alpinizma. Kroz navedene aktivnosti, klub nastoji da razvija i vrši omasovljavanje “outdoor” aktivnosti (aktivnosti aktivne dinamičke rekreacije na otvorenom), i da stručno usavršava svoje članove. Trenutno, klub broji 250 aktivnih članova i 450 rekreativaca, od kojih mnoge iskusne sportiste i sportske radnike, sa ostvarenim vrhunskim rezultatima, čime ispunjava organizaciono-tehničke uslove koji su neophodni da bi se radilo po važećim sportskim standardima i po uzoru na evropske modele obavljanja outdoor aktivnosti.

Naši članovi su osvojili sve najviše vrhove u bivšoj Jugoslaviji, te mnoge planinske vrhove u inostranstvu, od kojih je naročito značajno osvajanje vrhova u 2012. godini: najvišeg vrha Evrope (Elbrus – 5642 mnv), najvišeg vrha Austrije (Grosglokner – 3798 mnv), koji je jedan od tehničkih najtežih i najopasnijih uspona u Evropi. Najvišeg vrha Italije (Grand Paradizo – 4061 mnv), jednog od najviših vrhova Švajcarske (Breithorna – 4165 mnv), najvišeg vrha Alpa kao i Francuske (Mon Blan – 4810 mnv). Zahtjevne ekspedicije 2013. godine osvajanje najvišeg vrha Afrike (Kilimandžaro – 5895 mnv) i 2014. godine osvajanje najvišeg vrha Južne Amerike, kao i, najvišeg vrha južne hemisfere (Akonkagva – 6962 mnv).

Klub promoviše rad mladih ljudi, kroz organizovanje različitih oblika takmičarskih, rekreativnih i edukativnih sportskih, humanitarnih i ekoloških aktivnosti, organizovanje ekspedicija i osvajanje najviših planinskih vrhova svijeta.

Prema planu za 2014/2015. godinu, aktivnosti kluba će se odvijati kroz veliki broj outdoor aktivnosti u domenu planinarstva, hajkinga (planinarenje po nižim planinama, do 2000 mnv), trekinga (planinarenje na višim nadmorskim visinama, bez upotrebe planinarske opreme), takmičenja, ekspedicija, humanitarno-ekoloških aktivnosti, izleta i kampovanja.

• Dragoslav Topić
    Dragoslav TopićPredsjednik

Ut elementum adipiscing elit quis viverra. Quisque eu ipsum in justo consectetur consequat. Proin malesuada lacus eget arcu dignissim interdum. Quisque est quam, vulputate ac porta eu, imperdiet.

• Miroslav Trivić
    Miroslav TrivićSekretar

Datum i mjesto rođenja: 16.05.1979. Zagreb

Adresa: Njegoševa 55a, 78000 Banja Luka
    Kontakt telefon: +387 65 664 064
    E-mail: miroslavt64@gmail.com
    Zanimanje: diplomirani ekonomista
    Planinarski klub: PAK „SUMMIT“ Banja Luka

Planinarski vodič izleta i pohoda i radova na užadima u ljetnim i zimskim uslovima PSRS MB: 054

Član Gorske službe spasavanja (GSS BL)

Rezultati iz visokogorstva i alpinizma:

• ispenjani skoro svi vrhovi na području bivše Jugoslavije u ljetnim i zimskim uslovima
    • ispenjan najviši vrh Južne Amerike – Aconcagua 6962m, Sjeverne Amerike – Denali 6192m, Afrike – Kilimanjaro 5895m, Mont Blanc 4810m, Breithorn 4164m, Gran Paradiso 4061m, Grossglockner 3898m, itd..
  • Boris Čikić
    Boris ČikićGrafički Dizajner

Donec sit amet lorem pretium neque fringilla imperdiet ac eu augue. Morbi non magna diam. Sed ac massa nisi, nec pellentesque tellus. Integer posuere volutpat nulla eu placerat.

• Aleksandar Vrhovac
    Aleksandar VrhovacWebmaster

Aleksandar Vrhovac (29) rođen u Banja Luci, po zvanju dipl. grafički dizajner. Samostalni, samozaposlen grafički i web dizajner.

• Miroslav Bundalo
    Miroslav BundaloPlaninarski vodič

• Marko Ivanišević
    Marko IvaniševićGeograf

Marko Ivanišević (27) rođen u Banja Luci, po vokaciji dipl. prostorni planer i trenutno je zaposlen na Prirodno-matematičkom fakultetu. Već duže godina bavi se planinarenjem i aktivnostima koje su vezane za rekreaciju u prirodi.

Kreiranje i
vođenje izleta